GA-1202-800 махало тръба тестер за дъжд
Приложение
Used for test the protection performance of appliances with the function of rain protection
Особеност
1.Removable device
Lockable casters; Prevent the device from moving due to external forces during the test
2.Control system
Used to control the operating frequency and other parameters of the testing machine
3.Pendulum tube
4.Waterproof socket
The body comes with a waterproof socket 10A
5.Core control system
Параметър
Pendulum radius 800мм(any size)
Pendulum Angle 10-350°
Water discharge 1~7L/MIN adjustable
Rain pressure 100~500Kpa adjustable
Duration of rain 0.01S~99h99 min configurable
testing time 0.01S~99h99 min configurable
Wheel diameter Ø600mm